Edremit Sevgi Evleri

SEVGİ EVLERİ ÇOCUK YUVASI VE KIZ YETİŞTİRME YURDU
 

Adres: Elmalık Mah. Elmalık Cad. No: 1 Edremit / VAN
Tel:      (432) 3122909
Faks:   (432) 3122941
         

KURULUŞ AMACI VE TARİHÇESİ


       Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kuruluşumuz Şubat 2010 Yılında Bakanlığımızın “Sevgi Evleri” projesiyle 10’u dubleks, 6’sı tek katlı toplam 16 ev ve 148 kapasiteli olarak Edremit’te hizmete açılmıştır.
Kuruluşumuzda; Çocuk Yuvası olarak 0-12 yaş arası kız ve erkek çocuklarına, Yetiştirme Yurdu olarak da 12-18 yaş ve üstü kız çocuklarına hizmet verilmektedir. Çocuklarımız yaş, cinsiyet ve kişilik özelliklerine göre ayrılan evlerde ortalama 8 -10 kişilik gruplar halinde kalmaktadırlar. Evlerimiz, çocuklarımızın kendilerini tam ve rahat bir ev ortamında hissedebilecekleri şekilde düzenlenmiş olup, temizlik, beslenme, barınma, eğlence ve dinlenme gibi tüm ihtiyaçları buralarda karşılanmakta ve çocuklarımızın yemekleri de kendi istekleri doğrultuda bu evlerde kendilerince veya görevli personel tarafından yapılmaktadır.
      Kuruluşumuzda kalan çocuklarımız M.E. Bakanlığına bağlı okullarda eğitim ve öğretim görmektedirler. Ayrıca, Yüksek Okul ve Üniversitelerde okuyan çocuklarımız da bulunmaktadır. Bu çocuklarımız da diğer çocuklarımız gibi kuruluş himayesinde eğitim ve öğretimlerine devam etmektedirler.
Kuruluşumuzda sosyal-kültürel faaliyetlere de önem verilmekte olup; halk oyunları, tiyatro gösterileri, masa tenisi ve bilgi yarışmalarının yanı sıra önemli gün ve haftalarla ilgili etkinlikler ve çocuklarımızın doğum günü kutlamaları da yapılmaktadır.
     Ayrıca Kuruluş olarak çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra onların ahlaki gelişimlerini de çok önemsiyoruz ve bu yönde de çalışmalar yapıyoruz.
 
 
 

DSC 0085
DSC 0087
DSC 0092
DSC 0100